آموزش نصب TWRP بر روی گوشی های شیائومی

آموزش نصب کاستوم ریکاوری TWRP بر روی گوشی های شیائومی

ریکاوری (Recovery) محیطی مجزا از اندروید است که امکانات پایه نظیر ریست فکتوری، پاک کردن اطلاعات، بکاپ و رستور، فلش فایل زیپ و… در اختیار کاربر قرار میدهد.

حالت Recovery یکی از مهمترین حالت های گوشی است , این منو به صورت اصلی برای همه گوشی ها وجود دارد و برنامه نویسان طراحی های مختلفی را انجام داده اند که امکانات بیشتری نسبت به ریکاوری های اورجینال در اختیار ما میگذارند و اصطلاحا به آن Custom recovery میگویند.

 

انواع کاستوم ریکاوری ها

۱. کاستوم ریکاوری CWM

  CWM یکی از قدیمی ترین و معروف ترین کاستوم ریکاوری ها برای اندروید می باشد، ریکاوری های زیادی بر پایه CWM ساخته شده است. CWM مخفف عبارت ClockworkMod هست.

۲. کاستوم ریکاوری TWRP

ریکاوری کاربردی و لمسی برای گوشی های اندروید می باشد که طرفداران زیادی را نیز دارد ، راحتی کار با TWRP از بهترین مزایای آن است .TWRP مخفف عبارت Team Win Recovery Project هست .

۳. کاستوم ریکاوری ۴EXT

یکی از بهترین ریکاوری ها که طرفداران زیادی در گوشی های HTC دارد . این ریکاوری با قابلیت جا به جایی آسان بین پارتیشن های ext3 و ext4 و قابلیت کلیدی Smare Flash در تب Tools که باعث میشود با چشم پوشی از ورژن فعلی فیرم ور گوشی , رام های با Firmware بالاتر را نصب کنید , به یکی از بهترین و کاربردی ترین ریکاوری ها برای گوشی های HTC تبدیل شده .

ما در این آموزش قصد داریم نحوه نصب کاستوم ریکاوری TWRP را در گوشی های شیائومی توضیح دهیم

پیشنیازها

  1. آنلاک بودن بوتلودر گوشی شیائومی (( کلیک کنید ))
  2. فعال کردن USB Debugging دیوایس
  3. دانلود و نصب درایور دیوایس های شیائومی
  4. دانلود و نصب درایور ADB Fastboot

آموزش نصبTWRP

ابتدا فایل TWRP مناسب برای شیائومی مورد نظر را از سایت narmafzarkaran.com دانلود می کنیم.

پس از نصب ADB Fastboot برنامه جدیدی به نام Minimal ADB & Fastboot به دسکتاپ اضافه میشود و روی آن کلیک راست کرده و گزینه open file location را انتخاب کرده تا پوشه مربوط به برنامه باز شود.

سپس فایل روت دانلود شده را به این پوشه انتقال می دهیم و برای سهولت کار اسم آن را به twrp تغییر می دهیم .

گوشی را به سیستم متصل می کنیم و  USB Debugging را فعال می کنیم و Minimal ADB & Fastboot را باز کرده و دستورات زیر را وارد می کنیم :

adb reboot bootloader

fastboot flash recovery twrp.img

fastboot boot twrp.img

ترفند بسیار کاربردی

اگر بعد از روت کردن یا بعد از فلش با ریکاوری گوشی خاموش و روشن شد و کامل روشن نشد با استفاده از دستور زیر
و vbmeta مختص به همان مدل گوشی روشن میشود . 

fastboot –disable-verity –disable-verification flash vbmeta vbmeta.img

ما سعی کرده ایم بصورت خیلی ساده و کاربردی این آموزش را برای شما تهیه کنیم امیدوارم این آموزش در جهت پیشرفت و ترقی شما کمکی هر چه کوچک ولی مفید کرده باشد , قطعا با همین پیشرفت های کوچک قدم های بزرگ می توان بر داشت.